Bělení záclon od kuřáka

Kategorie: Zdravé bydlení

Napsal uživatel Bábina (01.03.10)

Máte doma kuřáka a vaše záclony jsou všechno, jen né bílé? To je můj případ. Proto používám radu mé přítelkyně:

Namočím záclony přes noc do 5 lžic sody a 5 lžic soli a potřebného množství vody. Ráno normálně vyperu. Také můžete použít buď na namočení a nebo přímo do praní prášek do pečiva. Ale pozor, do praní ho nepoužívejte pro pračku s horním plněním, nebo si budete připadat jak v pohádce Hrnečku vař.

Aktuální hodnocení:
4.4 body
Váš příspěvek
DarinkaDodo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.5.13 11:19
Nevybělí vše

Ahoj, taky to tak dělávám a doteď to záclony docela vybělilo. Jenže jsem si koupila nové s takovou výšivkou a ta je zažloutlá i po namáčení :?

Aknelka007
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.11.13 09:25
bělení záslon

Já namočím všechny záclony přes noc do vany do vlažně vody, aby se záclony ponořily a posypu skoro 1kg soli a pridám pár sáčků sody. Promáchám aby se sůl rpuzpustila a ráno vymáchám několikrát, než je voda čistá a pak to hodím do pračky s programem na jemné prádlo a do prášku ještě přidám trochu soli a vyperu. Rozhodně něždímat a hned věšet a v bytě pokud možno nekouřit dokud záclony neuschnou. Takhle mi to radila i moje babička a s tou zažloutlou výšivkou…to je možná tím, že je to výšivka z jiného materiálu, než je sama záclona a proto savo na bělení ji spíš zažloutlo:-/ to se mi také stalo.

Homolova21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.17 17:58
Záclony

Manžel kouří a chudinky moje záclony to schytávají pořád tak je pravidelně peru práškem na záclony :-D kupuji tyhle věci přímo v obchodě na záclony a takové věci zaměřený a to www.dante.cz

Libenka12
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.21 10:40

Super, okamžitě to na záclony vyzkouším!

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie