Přírodní přípravek proti klíšťatům

Kategorie: Sport a pohyb

Napsal uživatel Bábina (23.07.10)

Přípravek proti klíšťatům:

Suroviny: sáček sušeného nebo hrst čerstvého rozmarýnu, 1 lžíci bílého vinného octa a 1l vody.

Postup: 1l vody přivedete do varu. Pak odstavíte ze sporáku a do horké vody dáte všechen rozmarýn a necháte pod poklicí vychladnout. Po vychladnutí přefiltrujete. Asi stačí větší síto a vlijete do nálevu 1 lžíci bílého vinného octa a promícháte. Slijete a uložíte v lednici v uzavřené lahvi.

Než vyrazíte do přírody, odlijete si do prázdného rozprašovače a pořádně co nastříkáte. Rozprašovač může být od čističe na okna čí jiné takové pomůcky, ale pořádně vymytý. Pokud nemáte, myslím, že se můžete i natřít. Všem okolo budete příjemně vonět, ale klíšťata a jiná havěť to bude považovat za takovou hrůzu, že se k vám ani nepřiblíží.

Uznejte,že tohle si nemohu nechat pro sebe.

Aktuální hodnocení:
4.6 body
Váš příspěvek
Pepeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.11 09:18

Ahoj lidičky.
Tak tento preparát měl někdo na potlachu v Morašicích v bývalím lomu. Tento lom je v lese a dokážete si představit že klíšťa tam čekala na nás jak pejskové čekající na kostičku. :-)
Prostě stručně. Někdo z kamarádů tento přípravek tam měl a jak povídal, taky ho testoval. Nechali jsme se postříkat i s dětma a musím říct, že jsme neměli ani jedno klíště. Recept jsem si našel a musím ho vřele doporučit. Tento víkend 2.7.2011 je sraz vojenské historické techniky ve Zdechovicích a je to v přírodě. Bez tohoto preparátu tam ani nejedu.
Ahojda s pozdravem Pepeee

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie