Ranní moč zatočí s plísní nohou

Kategorie: Péče o tělo Nemoc: mykóza

Napsal uživatel paul13 (13.12.14)

Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele doporučit. Postup: cca 1 dcl nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody, nohy vymočit, s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika opakovaných koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité výrůstky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou.

Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou. Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás podle místa vzniku šikoterapie (vznikla na východě Slovenska, kde jsme předtím bydleli).

Aktuální hodnocení:
4.4 body
Váš příspěvek
srdickooo
1 příspěvek 11.6.15 12:00

Moč bych teda nedoporučovala. Mám zkušenosti s přírodním sérem s konopím Mycosin, které se rozpouští ve vodě. Plíseň se nevrací a pokožka nesvědí.

Octan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.8.15 03:01

Po několika měsících úporného boje s plísní nohou a rukou je téměř vyhráno. Po vyzkoušení všech možných preparátů z lékáren se našlo jako vždy to nejjednodušší a nejlevnější řešení. Vykoupat nohy co nejdéle v teplé vodě se sodou, odrbat pilníkem „mrtvou“ vrstvu kůže. osušit, neomývat. Potom potírejte ošetřené nohy běžným obyčejným octem, neředěným 8%. Plísně nemají rády střídání kyselého a zásaditého prostředí. Přestože se doporučuje jablečný ocet, tak ten nemá takový účinek, (je to jen 5%) Je nutno vytrvat a vydržet i to, že se ocet dostane občas do praskliny a pálí. Ale světe div se, účinek je vidět za pár dnů a vyléčení do 1 měsíce. Doporučuji vytrvat a i zdravé nohy po koupeli natřít tamponem namočeným v octu. I během dne co nejčastěji opět potřít tamponem s octem.

mira2903
5 příspěvků 16.1.16 23:48

Krem na zmekceni kuze na nohou obsahuje mocovinu, takze tomu verim Mira2903

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie