Babské rady na vysoký a nízký krevní tlak

Kategorie: Přírodní léčba Nemoc: vysoký krevní tlak

Napsal uživatel vocier (25.06.11)

Krevní tlak je tlak, který krev vyvíjí na stěny cév a výstelku cév (endotel), když bije srdce. Krevní tlak se udává v torrech (mmHg).

Při fázi nazývané systola se stáhne srdce a vypudí krev ven. Při této fázi vzniká systolický tlak, který se udává jako první při udávání hodnoty krevního tlaku (když je zapsaná hodnota např. 110/70, tak 110 je tlak systolický) a je větší než diastolický tlak. Systolický tlak se má pohybovat v hodnotě 100-130 torrů-ideálně tedy 120.

Při fázi nazývané diastola se srdce uvolní. Při této fázi vzniká diastolický tlak a ten se udává jako druhý (např. při zapsání hodnoty 110/70 je 70 tlak diastolický). Diastolický tlak je menší než systolický tlak a má se pohybovat v hodnotě 70-90.

Na vysoký krevní tlak, hypertenzi, se doporučuje hlavně omezit stres (při stresu se vyplavuje hormon adrenalin, který zužuje cévy a zvyšuje tak krevní tlak), nepít alkohol a nejíst příliš tučná jídla (také zužuje cévy), nekouřit. Při hypertenzi se doporučuje také ženšen, který má opačný účinek: rozšiřuje cévy. Proti hypertenzi je také doporučováno dárcovství krve (pokud splňujete podmínky pro darování krve), protože když z vás vyteče půl litru krve, tak se tím logicky zmenší i krevní tlak.

Na nízký krevní tlak, hypotenzi, se zase doporučuje dát si občas kávu (v přiměřeném množství, nepřehánět) nebo si občas zacvičit či vykonávat jinou fyzickou aktivitu (sport apod.).

Aktuální hodnocení:
3.6 body
Váš příspěvek
Tereza30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.11 21:39
Káva tlak snižuje!

Pozor na to. V povědomí lidí je, že káva tlak krve zvyšuje, ale opak je pravdou. Je sice pravda, že chvíli po napití se tlak zvýší, ale potom se naopak na delší dobu sníží!

Antos
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.11 20:22

No ja si na vysoky tlak uz leta delam liker z cerneho bezu-rika se,kudy tece tudy leci.Je to 100% pravda.Jeste je nejen na tlak piti limonady z japonskych vodnich krystalku.Leci to i pije se to i preventivne a v parnem lete je to vynikajici osvezeni. :lol: :lol:

JardaCertik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.12 22:31
Na vysoký tlak použít čínský česnek

Je potřeba jej upravit zahřátím na cca vteřinu v mikrovlnné troubě. Tím ztratí pálivost, vyloučíme poškození ústní sliznice. Poté vyloupneme ze slupek. Obsahuje plynná antibiotika, fytoncydy, proto bych doporučil mnoho nepoškodit. Jíst se zavřenými ústy.
Může se podávat s olejem.

OlgaOlga
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.3.14 13:39
REAKCE NA UŽIVATELE Antos

PROSÍM PROSÍM A NE BYL BY RECEPTÍK NA PŘIPRAVU? TRPÍM HYPERTENZÍ…BYLA BYCH VÁM MOC VDĚČNÁ!

jana 31E
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.2.15 12:29
Prosím o radu

Dobrý den, už delší dobu mě bolí na hrudi.Jsem unavená, vůbec se mi nerozšiřují zornice mám je furt jak hlavičky špendlíku. Měla jsem chřipku. Dobrala jsem duomox 750,ale tyto problémy jsou neustále. byla jsem na kardiu tam mě řekly, že mě nic nenaměřily, že to mám v normě. Na krvi taky nic a na CT plic mě našly fibrotický uzlík což prý nic není. Mám pocit jak kdyby se mi neustále zvyšoval tlak a brní mě tvář tak opravdu nevím co to může být. Nemáte prosím někdo radu kam se obrátit.?Děkuji moc.

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »