Droždí proti klíšťatům

Kategorie: Přírodní léčba

Napsal uživatel zuzana1967 (10.02.11)

Přípravek proti klíšťatům:stačí obyčejné droždí, kdo může ať ho klidně sní, kdo ne, vezme vitamín b, je to odzkoušené. Chodím do lesa pouze v tílku a klíště jsem nepřinesla.

Aktuální hodnocení:
4.4 body
Váš příspěvek
verenna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.4.12 17:53

Tak to je zajímavé. Bohužel můj pes je každý den obsypaný klíštaty a nezabírá nic, že by taky stačilo jíst droždí?:-)

nuška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.12 12:56
klíšťata

ten vitamin B mám vyzkoušený.Opravdu to funguje :D

NaTuLik
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.6.12 13:06

Ano funguje, mame odskoušený na psovi i na nás. Kupujeme pangamin v lekarně, conově super a dobře se užívá.. :)

Gentianopsis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 9.11.12 21:05
Kolik droždí, Pangaminu nebo B-vitamínu?

Je už sice po sezóně, ale přesto…

  1. Kolik droždí používáte? Jak ho před konzumací upravujete? (Syrové můj trávicí trakt nezvládá - ještě po týdnu mám břicho jak balón.)
  1. Kolik používáte Pangaminu pro sebe a kolik pro psa? Máte nějakou fintu, aby Vám po něm skoro nepraskala střeva z nafouknutí?
  1. Jaký vitamín B používáte a v jakých dávkách? Dokáže ho vstřebat i celiakií vážně poškozená střevní sliznice? Nemá v letáčku nějaké vedlejší účinky (ptám se kvůli alergii na skoro všechny pilulky)?

Předem děkuju za odpovědi.

Marcela N
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.12.12 22:42
česnek

Proti klíšťatům česnek, stačí večer předem se ho najíst…je to jisté nejdou na mě na syna ani na fenu..ta ho jí taky, v okurkovém salátě :-D

ennadia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.13 16:55

Vitamín B-Komplex už si vzít večer a ráno znovu a pak vyražte klidně do lesa, klíšťata nemají rády puch tohoto vitamínu, cítí to z Vaší kůže, vždyť to ucítíte i v moči…Paní Zuzana má opravdu pravdu, kdo nemá rád droždí tak B-Komlex. Klíšťatům dávám stop :cert: Tak do toho nebojte se vitamín nikomu a kvasnice ještě neublížili ba naopak i pěkná pleť je, ale nesmí se to přehánět. :kytka:

Mammmmla
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.16 16:28

Droždí ne, to je nadýmavé - správně je pivovarské kvasnice, a to není to stejné jako droždí. Jako se pivovarské kvasnice nedávají do těsta na kynutí, tak se proti klíšťatům už dlouho používá pangamin a ne droždí, které nafukuje žaludek. Pangamin obsahuje všechna Bčka od B1 po B15. Dávkuje se podle druhu (je víc druhů) na klíšťata je nejlepší Pangamin Klasik (zelený sáček), protože obsahuje nejvíce čistých pivovarských kvasnic bez přídavku jiných látek (někde jsou bifidobakterie, jinde žen-šen atd.). To samé můžeme dát i psům (podle velikosti - mám doma 3 psy, každý rok boj s klíšťaty, pipety, obojky, letos pouze pangamin (malým 2 denně celoročně do misky, střednímu 4-6 denně) a poprvé jsem měla od klíšťat pokoj a to neměli nic dalšího k tomu - žádnou pipetu, žádný obojek. Já jsem po klíšťové enecefalitidě a klíšťat se bojím jak čert kříže… pivovarským kvasniccím jsem začala věřit. Jsem často celý den v lese a po loukách při výcviku psů: minulý rok jsem na výcviku psů měla klíšťata i ve spodním prádle, letos pohoda.

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »