Jak se zbavit lupénky

Kategorie: Přírodní léčba Nemoc: lupénka

Napsal uživatel jakis (02.08.13)

Jako dítě jsem měla lupénku v hlavě - byla jsem nešťastná zaprvé z toho strašného svědění (dokázala jsem si do hlavy vydolovat krvavou díru) a pak ty pohledy a komentáře spolužáků.

V 11-12 letech to bylo opravdu těžké „unést“. Jedna kadeřnice mi řekla, že bych měla jet k moři, že by mi ta mořská voda pomohla - ale tenkrát -jak? Tenkrát to jaksi nešlo. Ve 12 leté hlavě se zrodil plán - když nesmím k moři - osolím si pořádně vodu a budu si tu mojí postiženou hlavu máchat tak dlouho, než to zmizí. Můj táta mi tenkrát řekl, že mi ta lupenka asi už napadla i mozek! A světe div se!!!

Po 3 dnech přestalo to strašlivé svědění, po 14 dnech začalo ubývat těch odporných šupin a do dvou měsíců zmizela lupenka, zůstaly jen červené flíčky, které už ale nesvědily. Pak jsem si ještě půl roku po každém umytí vlasů strčila na 10 minut hlavu do přesolené vody - dodnes se mi to nikdy nevrátilo - to je už 48 let!

Mojí švagrové se objevila po dětech a měla ji po celém těle i v obličeji - byla u nás 3 týdny o prázdninách - denně ve vaně se slanou vodou - po třech týdnech odjížděla domů jen malými začervenalými flíčky, bez svědění a loupajících se šupin. Vyzkoušejte a buďte trpěliví - a vydržte, i když už to vypadá dobře - chce to opravdu nejméně půl roku. Pokud vás příliš dráždí slaná voda - oplachujte to heřmánkem.

Aktuální hodnocení:
4.6 body
Váš příspěvek
Novak Pavel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.14 09:03
no

No ona se to komentovat dá ale ono se nikomu s lupénkou líbit nebude. K té slané vodě se dají přidat ještě sirné prameny od mrtvého moře, pro ty movitější,,pro ty chudé stačí sirné prameny zdejší či lékárny. Vtip této léčky je hodně biblický--,,do třetího pokolení označím promiskuitu tvého rodu. Takže je na dětičkách ptát se maminky, tatínka, obou dědů a bab, kde že přišli oni k syfilídě, že máte lupénku. Postižení obdrží určitě pozoruhodné informace, se kterými se dědeček či babička velmi tuze nerada rozloučí. Tak či tak v těch játrech to zůstane i v třetím pokolení–jaksi dědičně. A genetiku na pomoc si proti pánu Bohu z bible, opravdu opravdu neberte.

Novak Pavel
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.14 09:07
bab

Babská rada,,kdo bude následovat ve své jasnozřivosti???

jirzina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.5.15 23:31
Já to zkusím

Věřila bych tomu, že pomůže i obyčejná sůl. Sama jsem už o tom přemýšlela, proč předražená sůl od Mrtvého moře, když ta sůl, kterou si solíme byla v moři kdysi taky. Mnohokrát jsem to chtěla zkusit, ale pohodlnost mě od toho odvedla. Napatlat se mastičkou s kortikoidy z lékárny je rychlejší a méně pracné.
Děkuji jakis za radu :potlesk:, což si zřejmě už nepřečte, protože díky hloupým komentářům Pavla Nováka se asi těmto místům bude vyhýbat!
A co vy, pane Nováku, projevují se na vás následky syfilitidy vašich předků nebo jste v dětství upadl na hlavičku? :cert:

pavel sigl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.15 17:35
lupénka

Dobry den chci se jen zeptat mam lupénku po celem tele a zaujalo mne ta sul ve vode kolik te soli do te vany piste prosim ba muj email dekuji zajac2220@seznam.cz

pavel sigl
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.6.15 17:38

A jeste prosim muzu se oplachovat vodou jako ze sprchou dekuji

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »