Léčba nachlazení anginovníkem

Kategorie: Přírodní léčba

Napsal uživatel Dalibor6 (27.08.11)

Moc dobrá rada pro léčbu bolení v krku s nachlazení. Skvěle funguje rostlinka Anginovník. Je to orientálni rostlina, dá se u nás koupit např.v zahradnictví, stojí pár korun a roste hodně rychle. Stačí ustřihnout kousek lístku (tak 10cm) požvýkat a vyplivnout. Začne to pálit v krku a pálí někdy i celý den, ale do druhého dne je bolest v krku skoro pryč. Mám to vyzkoušeno a vřele doporučuji každému to zkusit.

Aktuální hodnocení:
4.6 body
Váš příspěvek
Karel12345
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.5.12 16:48

Účinnost mohu potvrdit, chuť při žvýkání je tak hnusná, že nemoc raději velmi rychle uteče. :lol:

planeta
3 příspěvky 22.3.16 09:27
angínovník

Dá se též vylouhovat v lihu a zředěný užívat jako kloktadlo.
Sbírá se oddenek nebo list.List se užívá obvykle čerstvý, jeho žvýkání může pomoci při angíně nebo zahlenění. Oddenek se podává ve formě odvaru, jenž se pije 4× denně po 125 ml. Angínovník působí poměrně razantně až mírně toxicky, proto by se jej nikdy nemělo užívat v nadměrných dávkách. Žvýkání čerstvých listů by nemělo trvat déle než půl minuty a nemělo by se opakovat více než 6× denně.
Pří déletrvajícím žvýkání se totiž u některých jedinců mohou objevit dosti nepříjemné alergické reakce (otoky dýchacích cest). Rozžvýkané listy nepolykat!!

Kiki27
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.12.18 14:44
Angínovník

Mě to tedy pálil opravdu dost ani spát jsem nemohla a zajíst nebo zpít to moc nejde. Pokud nebudu umírat po druhé to zkoušet nebudu, určitě nedoporučuji třeba pro děti. Možná třeba raději nějaký ten výluh jak píše kolegyně.

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »