Čaj na žaludek

Kategorie: Přírodní léčba

Napsal uživatel vocier (18.05.11)

Žaludeční nevolnost, známá též prostě jako nevolnost či odborně nauzea je stav, který může mít mnoho příčin: stres, nervozita, požití něčeho špatného (jídlo) nebo dokonce i nějaká nemoc. Na žaludeční nevolnost je dobrý čaj z máty, který si vyluhujte (5-10 minut) a vypijte co nejvíc horký. Možno přidat i květ heřmánku pravého, skořici, zázvor. Na žaludeční nevolnost je také dobrý černý čaj s medem nebo Coca-Cola (v přiměřené míře, nehltejte to po litrech). Buď si to nasbírejte/vypěstujte, ale budou to mít i v nějaké prodejně léčivých bylin.

Pokud je žaludeční nevolnost dlouhodobá, a navíc k tomu se vám nechce moc jíst, běžte k doktorovi. Mohlo by se jednat o žaludeční vředy (Helikobakteria pyroli) nebo v horším případě o nádorové onemocnění.

Pokud je nevolnost náhlá, a navíc se přidají tyto příznaky: problémy s chozením, mluvením, nebo ochrnutí/necítění jedné půlky těla, měli byste jít okamžitě k lékaři nebo přivolat pohotovost. Může se jednat o cévní mozkovou příhodu (mozkovou mrtvici), která když není včas léčena (JIP, ARO), je 100% smrtelná.

Pokud se přidá mírný průjem nebo naopak zácpa, subfebrilie (horečka 37-38 C°) a křeče nebo bolest v pravém podbřišku, běžte také k lékaři. Může se jednat o apendicitidu (zánět slepého střeva) a ten pokud je neléčený, také zpravidla končí smrtelně.

Aktuální hodnocení:
3.8 body

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »