Zázvorový čaj - recept

Kategorie: Přírodní léčba Nemoc: chřipka Příznak: zvýšená tělesná teplota

Napsal uživatel Marusína (16.05.10)

Na chřipku: průběžně popíjet čaj z čerstvého zázvoru (1 lžička nastrouhaného kořene zázvoru, přelít 1/4 l vařicí voda, 10 minut louhovat). Večer před spaním vypít půllitr horkého piva. Dobré to není, ale velmi účinné.

Chřipku je hlavně třeba poctivě vyležet a vypotit. Citronem snížíte teplotu, výluh ze slézu přehlíženého blahodárně působí při zánětech dýchacích cest, mandlí, průdušek odhlenění při kašli a všech obtížích provázejících chřipku. Můžeme přistazovat medem. Hodně tekutin a teplo, zvlhčovat vzduch a větrat. Zdravíčko, M.

Aktuální hodnocení:
4.3 body
Váš příspěvek
hedva92
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.2.11 19:57
Co na rýmu

To není pravda, že citron sráží teplotu. Citron má celkem slušný obsah vitamínu C a ten stimuluje imunitní systém, ale určitě nesnižuje teplotu. Při rýmě (rhinovirus) se může objevit teplota, ale je to přirozená obrana organizmu. Protože bakterie jsou citlivé na teplotu, alespoň většina, proto je lepší teplotu nesrážet analgetiky nebo antipyretiky. Když si naměříte teplotu 37,2 tak je chyba když hned sáhnete po ibalginu, valetolu apod. S horečkou je to něco jiného, tu pravděpodobně způsobuje nějaká infekce a je potřeba zajít k doktorovi aby zvolil správná antibiotika + léky na srážení horečky. Jinak na rýmu doporučuji zázvorový čaj a ořech, při bolestech krku zase levandulový čaj, na sklidnění a dezinfekci dutin. Přísun vitamínů a minerálů.

Kkarlíkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.4.12 22:51
Chřipka na začátku.

Když začíná chřipková epidemie tak na jemno nastrouhám zázvor jednu velkou vrchovatou lžíci a dám do pulitru.Do pulitru vymačkám jeden velký citron a přidám velkou lžíci medu vše zaleju horkou vodou tak asi 90°.Nechám louhovat.Až když je mok pitný tak ho po malých douškách piju.Alespoň 2× denně tři dny.Mám to vyzkoušené.Takto to dělá celá má rodina.Recept je od mé prababyčky.

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »