Tinktura proti vysokému krevnímu tlaku

Kategorie: Přírodní léčba Nemoc: vysoký krevní tlak

Napsal uživatel Bábina (04.07.11)

Dobře působí česneková tinktura, kterou připravíme tak, že do láhve dáme asi 50g čerstvě naloupaného česneku na 100ml asi 42% alkoholu. Uzavřeme a necháme 2 týdny louhovat. Pak česnek vylisujeme a vylisovaný dáme do filtrační ho papíru nebo na bílé plátno a přelijeme alkoholem. Uzavřeme do meší lahve a užíváme po 25 kapkách před obědem a večeří.

Vysoký krevní tlak je potřeba léčit komplexně proto je důležité i upravit pitný režim. Bylin na úpravu tlaku je hodně. Na nízký krevní tlak je dobrý macerát z 85g rozmarýnu v 1l bílého suchého vína. Nechá se macerovat 8 dní a slije se. Při potížích se dává jednorázově 2dcl. Skladuje se v chladnu. Nejrychleji a nejúčinněji pomůže hovězí nebo slepičí vývar hodně osolený. Lze použít i instantní nebo masox. Bylinky na nízký tlak jsou také ve větším množství. I zde je potřeba upravit pitný režim a životní styl.

Aktuální hodnocení:
3.8 body
 Váš příspěvek
 
OlgaOlga 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.14 13:30
dotaz k přispevku uživatele Bábina

Dobry den, děkuji za typ. Vím že česnek lze považovat za učinny lek proti vysokému krevnimu tlaku. Ovšem není mi jasne kolik je 25 kapek lisovaného česneku v alkoholu? množství? Kavova lžička třeba? Nedokažu odmeřit lisovany česnek v kapkách…Děkují

 
lidad 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.14 15:10
Tinktura je tekutina :)

Olgo, píšou tady, že proslisovaný česnek dáte na filtrační papír nebo plátýnko a přelijete tím alkoholem, takže prokape pouze tekutina a to je ta tinktura, který se odměřuje v kapkách ;)

 
Mauca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.14 10:22
A co ta sůl a alkohol?

Trochu je mi divné použití vína a slaného vývaru, když lékaři při hypertenzi nedoporučují alkohol a má se omezit solení :?:

 
Mauca 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.14 10:27
Chybička se vloudila...

Špatně jsem si článek přečetla. Doporučení se týkalo nízkého tlaku, takže beru zpět :roll:

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »