Zázvorový čaj proti chřipce

Kategorie: Přírodní léčba Nemoc: chřipka

Napsal uživatel vocier (18.04.11)

Kupte si zázvor, z něho odřežte asi 5 cm velký kus, ten nakrájejte na malé kousky nebo nastrouhejte, přidejte půlku citronu (musí být vždy zbavený slupky), 3-5 hřebíčků a jednu polévkovou lžičku skořice. Zalijte litrem vody a nechte 10-15 minut luhovat. Přidejte med dle chuti.

Poté čaj vypijte nejlépe ještě horký. Citron bez slupky syrový je možné také jíst. Je dobré si dát také autosugesci - to znamená, že se stále přesvědčujeme, že např. zítra už budeme zdrávi tak dlouho, dokud se nedostane do podvědomí.

Aktuální hodnocení:
4.6 body
Váš příspěvek
CarolineOnLine
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.12.11 22:23
Ano, funguje to

Myslím, že zázvor funguje, kromě desinfekčních účinků báječně prohřívá, výborný třeba před pocením. Já to dělám tak, že nastrouhaný zázvor zaliju vařící vodou do dvou třetin sklenice, nechám minutu louhovat a pak sleju, doleju studenou vodou, aby se to dalo pít, ale bylo to pořád ještě horké a přidám med a citron. Vynikající i mimo nemoci na zahřátí a povzbuzení zvláště nízkotlakých bytostí se sklonem k „promrzání“ :-)

Mahoni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 17:03
Boží zázvor

Jo jo, taky ho zhruba takhle připravuji, je to fakt malý a levný zázrak. Popíjím ho sem tam po celý rok, je výborný i jako prevence, obzvlášť pro ty, co si nemohou dovolit být nemocní :) nebo často trpí na nachlazení, obzvláště v zimě. Na litr nedávejte zbytečně víc než 1 lžičku, je pak moc štiplavý ;).

+ampa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.12 04:22
Zázvotový čaj

Používám ho při nachlazení spojeným s chřipkou.
Na kostky nakrájený (oloupaný) zázvor, cca 1-2 polévkouvé lžíce, citron, med.
Zalít cca 1 litrem horké vody a nechat vyluhovat 15 min. Půl citron bez kůry. Med podle chuti. Čaj pít horký. Pomáhá i proti „ledovým“ končetinám.
Velmi uspokojující výsledek po 4 - 5 dnech. :mavam: +ampa

Alex 66
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.13 14:41
Perfektní,ale drahý

Zázvorový čaj je nejlepší lék na chřipku podle mě. Ale problém je že zázvor není levná záležitost. Ostatně v této době je všechno předražené!

Mějte se dobře a buďte zdraví, pá pá :mavam:

´boca
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.2.13 00:18
pro Alexe 66

Alexi, zázvor se má dávat asi 5 gr. na jeden čaj (třeba 1 litr). Při ceně(u nás na dědině) asi 75 - 8O,– kč vydrží l ks zázvoru více dnů. Neváhej a toč.

Franta

Douw
2 příspěvky 16.2.16 11:55

Mám ráda čaj Teekanne Ginger a Lemon - pila jsem ho každý den. V kalendáři o bylinkách jsem vyčetla, že se zázvorový čaj (z kořene) může pít jen 14 dnů a potom 3 týdny vynechat. Platí toto i o čaji v nálevových sáčcích. Děkuji

Příspěvek upraven 16.02.16 v 11:57

Douw
2 příspěvky 16.2.16 12:58
Zázvorový čaj Teekanne

Mám ráda čaj Teekanne ginger a lemon - pila jsem ho každý den. V kalendáři o čajích jsem zjistila, že se může zázvorový čaj (z kořene) pít jen 14 dnů a potom 3 týdny přerušit - týká se to také čaje v sáčcích. Děkuji Marie

Jiří Pololáník
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.17 15:27
je zatím horký podle babičky

Dal jsem 1 lt vody do toho nastrouhaný zázvor asi hrst 5 až 6 hřebíčků vyddlabal jedecitron a dal vařit skořici nemám přes cedítko leju do šálku a k tomu med podle chuti, je to výborný, ale jak se to projeví nevím mám za to, že dobře.

Vložit nový komentář
Přidejte babskou radu

Babské rady ze stejné kategorie

Zobrazit všechny babské rady z kategorie Přírodní léčba »